fbpx

Przygotowanie / pielęgnacja

JAK UMÓWIĆ SIĘ NA TATUAŻ?


- Zapoznaj się z pracami naszych artystów w GALERII i wybierz styl, który najbardziej Ci odpowiada
- Skontaktuj się z nami mailowo lub na facebooku. W swojej wiadomości postaraj się jak najlepiej opisać swój pomysł na tatuaż i (jeżeli posiadasz) załącz zdjęcia inspiracji. Określ jakiej wielkości i w jakim miejscu na ciele chcesz mieć tatuaż. Dodatkowo podaj swoje preferencje odnośnie terminu jego wykonania (czy wolisz dzień tygodnia, czy weekend etc.) Możesz również kontaktować się bezpośrednio z naszymi artystami w wiadomości na ich instagramach:

ewa -> @fajnerzeczytatuaze,
amelia -> @wolespac,
maciek -> @ayor_tattoo

- W odpowiedzi na Twoją wiadomość podamy Ci przedział cenowy wykonania usługi oraz propozycje wolnych terminów. - Aby zarezerwować termin należy wpłać zadatek w wysokości 100pln na nasze konto.


W tytule przelewu wpisz: Twoje Imię i Nazwisko, Data tatuażu, Imię Tatuatora. Po wykonaniu przelewu wyślij jego potwierdzenie na nasz adres mailowy (blackcatstattoo@gmail.com) w temacie wpisując: Twoje Imię i Nazwisko - potwierdzenie przelewu.

- Twój projekt będzie gotowy dwa dni przed terminem, w którym będziesz się tatuować. Możesz więc wtedy śmiało nas odwiedzić i go obejrzeć oraz zasugerować ewentualne zmiany. Nie wysyłamy gotowych projektów

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO TATUAŻU?


- W dniu poprzedzającym tatuowanie usuń owłosienie z miejsca, w którym tatuaż będzie się znajdował. Depilacja powoduje mikrouszkodzenia skóry, które mogą nasilać ból.

- W dzień tatuażu przyjdź do nas wypoczęty i najedzony.

- Koniecznie przyjdź trzeźwy - nie tatuujemy osób będących pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających.

- Twoje ubranie powinno być wygodne i takie, którego w razie ubrudzenia tuszem nie będzie Ci szkoda.

- Pamiętaj o tym, by tatuator mógł swobodnie dotrzeć do tatuowanego miejsca. Jeżeli więc twój tatuaż będzie się znajdował np. na udzie - weź ze sobą krótkie spodenki. - Możesz wziąć ze sobą przekąski (np. czekoladę, która poprawi ci nastrój i pomoże przetrwać ból ;)). Podczas sesji całodziennej robimy dłuższą przerwę obiadową, więc nie martw się, że będziesz głodny.

- Postaraj się nie zapełniać swojego grafiku obowiązkami w dzień tatuażu. Tatuator określi orientacyjną godzinę końca swojej pracy, jednak proces tatuowania zależny jest od wielu różnych czynników (np. Twojego samopoczucie podczas jego trwania). Jeżeli nie będziesz się nigdzie śpieszył na pewno praca będzie przebiegała w bardziej komfortowych warunkach.

Jak dbać o nowy tatuaż?

Proces gojenia tatuażu trwa około miesiąca i przez ten okres powinieneś poświęcić swojemu nowemu nabytkowi dużo uwagi. Pamiętaj - im lepiej zaopekujesz się nim w tym czasie, tym lepiej będzie wyglądał po wygojeniu. W zależności od sytuacji tatuator może opatrzyć Twój tatuaż na dwa sposoby: użyje folii spożywczej lub tzw. drugiej skóry.

Jeżeli tatuator opatrzył Twój tatuaż folią:


Pamiętaj, że wszystkie czynności, które wykonujesz przy swoim tatuażu musisz wykonywać czystymi, zdezynfekowanymi rękoma.

Po upływie od dwóch do czterech godzin ostrożnie zdejmij opatrunek. Przemyj dokładnie tatuaż letnią wodą z szarym mydłem - oczyść go z wazeliny, krwi oraz osocza. Następnie delikatnie osusz tatuaż dotykając papierowym ręcznikiem. Posmaruj wytatuowane miejsce cienką warstwą maści (bepanthen lub easy tattoo). Jeżeli wychodzisz na zewnątrz (czyli jesteś narażony na to, że do twojego tatuażu dostanie się jakikolwiek brud) zaklej go ponownie folią. Czynność tą (przemywanie i smarowanie) powtarzaj co kilka godzin - nie możesz dopuścić do wysuszenia tatuażu. Nie zaklejaj tatuażu folią dłużej niż 2-3 dni. Pamiętaj, że w pierwszych dniach Twój tatuaż jest otwartą raną i tak też należy go traktować

Jeżeli tatuator opatrzył Twój tatuaż tzw. drugą skórą:


Pamiętaj, że wszystkie czynności, które wykonujesz przy swoim tatuażu musisz wykonywać czystymi, zdezynfekowanymi rękoma.

Opatrunek ten na Twojej skórze powinien trzymać się nawet do trzech dni. W tym czasie nie musisz w żaden sposób ingerować w proces gojenia tatuażu. Opatrunek ma bowiem w sobie odpowiednią warstwę maści gojącej. Po upływie 3 dni (lub w momencie, gdy opatrunek sam się całkowicie odklei) umyj swój tatuaż dokładnie letnią wodą z szarym mydłem. Oczyść go z osocza oraz krwi. Następnie delikatnie osusz tatuaż dotykając papierowym ręcznikiem. Posmaruj wytatuowane miejsce cienką warstwą maści (bepanthen lub easy tattoo). Czynność tą (przemywanie i smarowanie) powtarzaj co kilka godzin - nie możesz dopuścić do wysuszenia tatuażu. Opatrunek ten jest wodoodporny, możesz więc spokojnie brać z nim (szybki!) prysznic.

Ogólne zalecenia dotyczące procesu gojenia:


Po kilku dniach z wytatuowanego miejsca zacznie schodzić naskórek. Jest to zupełnie normalny proces, podczas którego odczuwać będziesz uporczywe swędzenie. W żadnym wypadku nie wolno dawać sobie ukojenia w postaci drapania, czy skubania złuszczającego się naskórka! Jeżeli chcesz po wygojeniu cieszyć się ładnym tatuażem musisz się powstrzymać. Podczas tego procesu (który trwa zazwyczaj około miesiąca) należy zdecydowanie unikać takich miejsc jak: sauna, basen, solarium, plaża, siłownia. Nie wolno również wystawiać świeżego tatuażu na słońce. Nie stosuj peelingów w wytatuowanym miejscu. Nie bierz również długich kąpieli, by nie rozmoczyć tatuażu. Kiedy proces gojenia się skończy, a Twój tatuaż będzie już matowy, pokryty nową warstwą naskórka - pamiętaj, by wychodząc na słońce chronić go filtrem słonecznym minimum 50.