fbpx

Przygotowanie / pielęgnacja

JAK UMÓWIĆ SIĘ NA TATUAŻ?


- Zapoznaj się z pracami naszych artystów w GALERII i wybierz styl, który najbardziej Ci odpowiada
- Skontaktuj się z nami mailowo lub na facebooku. W swojej wiadomości postaraj się jak najlepiej opisać swój pomysł na tatuaż i (jeżeli posiadasz) załącz zdjęcia inspiracji. Określ jakiej wielkości i w jakim miejscu na ciele chcesz mieć tatuaż. Dodatkowo podaj swoje preferencje odnośnie terminu jego wykonania (czy wolisz dzień tygodnia, czy weekend etc.) Możesz również kontaktować się bezpośrednio z naszymi artystami w wiadomości na ich instagramach:

ewa -> @fajnerzeczytatuaze,
amelia -> @wolespac,
maciek -> @ayor_tattoo

- W odpowiedzi na Twoją wiadomość podamy Ci przedział cenowy wykonania usługi oraz propozycje wolnych terminów. - Aby zarezerwować termin należy wpłać zadatek w wysokości 100pln na nasze konto.


W tytule przelewu wpisz: Twoje Imię i Nazwisko, Data tatuażu, Imię Tatuatora. Po wykonaniu przelewu wyślij jego potwierdzenie na nasz adres mailowy (blackcatstattoo@gmail.com) w temacie wpisując: Twoje Imię i Nazwisko - potwierdzenie przelewu.

- Twój projekt będzie gotowy dwa dni przed terminem, w którym będziesz się tatuować. Możesz więc wtedy śmiało nas odwiedzić i go obejrzeć oraz zasugerować ewentualne zmiany. Nie wysyłamy gotowych projektów

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO TATUAŻU?


- W dniu poprzedzającym tatuowanie usuń owłosienie z miejsca, w którym tatuaż będzie się znajdował. Depilacja powoduje mikrouszkodzenia skóry, które mogą nasilać ból.

- W dzień tatuażu przyjdź do nas wypoczęty i najedzony.

- Koniecznie przyjdź trzeźwy - nie tatuujemy osób będących pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających.

- Twoje ubranie powinno być wygodne i takie, którego w razie ubrudzenia tuszem nie będzie Ci szkoda.

- Pamiętaj o tym, by tatuator mógł swobodnie dotrzeć do tatuowanego miejsca. Jeżeli więc twój tatuaż będzie się znajdował np. na udzie - weź ze sobą krótkie spodenki.- Możesz wziąć ze sobą przekąski (np. czekoladę, która poprawi ci nastrój i pomoże przetrwać ból ;)). Podczas sesji całodziennej robimy dłuższą przerwę obiadową, więc nie martw się, że będziesz głodny.

- Postaraj się nie zapełniać swojego grafiku obowiązkami w dzień tatuażu. Tatuator określi orientacyjną godzinę końca swojej pracy, jednak proces tatuowania zależny jest od wielu różnych czynników (np. Twojego samopoczucie podczas jego trwania). Jeżeli nie będziesz się nigdzie śpieszył na pewno praca będzie przebiegała w bardziej komfortowych warunkach.

Jak dbać o nowy tatuaż?

Gojący się tatuaż wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Można przyjąć, że to wiele drobnych rane, które w procesie gojenia tworzą niewielkie strupy. Okres gojenia jest to newralgiczny czas, który może wpłynąć na przyszły wygląd oraz intensywność koloru nowo zrobionego „tattoo”. Zasada jest prosta: im bardziej zadbacie o pielęgnację nowych wzorów, tym lepiej będą wyglądały w przyszłości. Proces gojenia trwa z reguły miesiąc od momentu opuszczenia naszego studia tatuażu w Trójmieście. Wyjdziesz od nas z opatrunkiem z wykorzystaniem folii spożywczej lub tzw. drugiej skóry.

a) Jeżeli tatuator zastosował folię:


Po 2-4 godzinach od momentu założenia opatrunku należy go zdjąć. Następnie zaleca się przemycie miejsca letnią wodą i szarym mydłem w celu usunięcia krwi, osocza oraz wazeliny. W dalszym kroku należy delikatnie osuszyć miejsce – najlepiej z wykorzystaniem papierowego ręcznika (dobrze absorbuje wodę i nie pozostawia włókien). Tak oczyszczoną przestrzeń należy posmarować cienką warstwą maści. W naszym sopockim studiu tatuaż zalecamy m.in. bepanthen lub easy tattoo. W przypadku podejmowania jakichkolwiek czynności, w wyniku których może dojść do zabrudzenia miejsca, należy je zabezpieczyć folią. Przemywanie oraz smarowanie należy powtarzać co kilka godzin, aby zapewnić odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie tego miejsca. Tatuaże nie powinny być zaklejane dłużej niż 2-3 dni.

b) Jeżeli tatuator wykorzystał tzw. drugą skórę:

Taki opatrunek powinien się utrzymać na ciele nawet do 3 dni (jest wodoodporny, więc można brać z nim kąpiel). W tym czasie nie ma konieczności ingerowania w żaden sposób w proces gojenia się rany, ponieważ tzw. druga skóra posiada własną warstwę maści gojącej. Po trzech dniach od opuszczenia naszego sopockiego studia lub gdy opatrunek odklei się samodzielnie należy oczyścić miejsce. W tym celu zaleca się przemycie skóry z użyciem letniej wody i szarego mydła. Można dzięki temu pozbyć się pozostałości krwi i osocza. W dalszej kolejności należy osuszyć tatuaż – najlepiej papierowym ręcznikiem i posmarować miejsce odpowiednią maścią (polecamy bepanthen lub easy tattoo).

Czynności pielęgnacyjne (mycie i smarowanie) należy powtarzać do kilka godzin, aby nie dopuścić do wysuszenia miejsca.

c) Ogólne zalecenia dotyczące procesu gojenia:

Pamiętaj, że w pierwszych dniach Twój tatuaż jest otwartą raną i tak też należy go traktować – czyli dbać o zapewnienie jego czystości i chronić przed zanieczyszczeniem . Po kilku dniach zaobserwujesz schodzący naskórek. Nie musisz się tym martwić, ponieważ stanowi to całkowicie normalny proces. Gojące się rany mogą powodować uczucie swędzenia. Pomimo ogromnej pokusy drapania się – przestrzegamy! Nie należy drapać, skubać naskórka ani zdrapywać strupów. Dzięki temu będziecie mogli cieszyć się efektownym wzorem na skórze.

Przez miesiąc po opuszczeniu naszego studia zalecamy unikania miejsc takich jak: sauna, basen, solarium czy siłowania. Ponadto nie należy brać długich kąpieli, stosować peelingów na skórę w tym miejscu ani wystawiać na intensywną ekspozycję słoneczną. Gdy proces gojenia już się zakończy nie należy zapominać o pielęgnacji i zaleca się pokrywanie tatuaży kremem z wysokim filtrem (najlepiej SPF 50), aby uchronić przed wyblaknięciem koloru.